HW-33-12-G-S-475-SM
HW-33-12-G-S-475-SM
Part Number
HW-33-12-G-S-475-SM
Description
CONN HDR 33POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-33-12-G-S-475-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions33
    Length - Overall Pin0.965" (24.511mm)
    Length - Stack Height0.475" (12.065mm)
    Length - Post (Mating)0.490" (12.446mm)