HW-33-11-S-S-325-SM
HW-33-11-S-S-325-SM
Part Number
HW-33-11-S-S-325-SM
Description
CONN HDR 33POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-33-11-S-S-325-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions33
    Length - Overall Pin0.865" (21.971mm)
    Length - Stack Height0.325" (8.255mm)
    Length - Post (Mating)0.540" (13.716mm)