HW-33-10-F-D-350-SM
HW-33-10-F-D-350-SM
Part Number
HW-33-10-F-D-350-SM
Description
CONN HDR 66POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-33-10-F-D-350-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions66
    Length - Overall Pin0.765" (19.431mm)
    Length - Stack Height0.350" (8.890mm)
    Length - Post (Mating)0.415" (10.541mm)