HW-33-08-L-S-250-SM
HW-33-08-L-S-250-SM
Part Number
HW-33-08-L-S-250-SM
Description
CONN HDR 33POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-33-08-L-S-250-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions33
    Length - Overall Pin0.465" (11.811mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.215" (5.461mm)