HW-32-14-L-D-750-100
HW-32-14-L-D-750-100
Part Number
HW-32-14-L-D-750-100
Description
CONN HDR 64POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-32-14-L-D-750-100.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.100" (2.540mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions64
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height0.750" (19.050mm)
    Length - Post (Mating)0.580" (14.732mm)