HW-32-13-S-D-550-110
HW-32-13-S-D-550-110
Part Number
HW-32-13-S-D-550-110
Description
CONN HDR 64POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-32-13-S-D-550-110.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.800mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions64
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.550" (13.970mm)
    Length - Post (Mating)0.570" (14.478mm)