HW-32-12-TM-S-475-SM
HW-32-12-TM-S-475-SM
Part Number
HW-32-12-TM-S-475-SM
Description
CONN HDR 32POS 0.1 STACK SMD TIN
Data sheet
HW-32-12-TM-S-475-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions32
    Length - Overall Pin0.965" (24.511mm)
    Length - Stack Height0.475" (12.065mm)
    Length - Post (Mating)0.490" (12.446mm)