HW-20-09-G-S-300-SM-TR
HW-20-09-G-S-300-SM-TR
Part Number
HW-20-09-G-S-300-SM-TR
Description
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-20-09-G-S-300-SM-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.300" (7.620mm)
    Length - Post (Mating)0.365" (9.271mm)