HW-17-15-G-S-275-SM-A-TR
HW-17-15-G-S-275-SM-A-TR
Part Number
HW-17-15-G-S-275-SM-A-TR
Description
CONN HDR 17POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-17-15-G-S-275-SM-A-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions17
    Length - Overall Pin0.565" (14.351mm)
    Length - Stack Height0.275" (6.985mm)
    Length - Post (Mating)0.290" (7.366mm)