HW-16-15-L-D-310-SM-TR
HW-16-15-L-D-310-SM-TR
Part Number
HW-16-15-L-D-310-SM-TR
Description
CONN HDR 32POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-16-15-L-D-310-SM-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Number of Rows2
    Number of Positions32
    Length - Overall Pin0.565" (14.351mm)
    Length - Stack Height0.310" (7.874mm)
    Length - Post (Mating)0.255" (6.477mm)