HW-15-09-F-D-300-SM
HW-15-09-F-D-300-SM
Part Number
HW-15-09-F-D-300-SM
Description
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-15-09-F-D-300-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Number of Rows2
    Number of Positions30
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.300" (7.620mm)
    Length - Post (Mating)0.365" (9.271mm)