HW-13-19-F-D-960-100
HW-13-19-F-D-960-100
Part Number
HW-13-19-F-D-960-100
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-13-19-F-D-960-100.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.100" (2.540mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin1.330" (33.782mm)
    Length - Stack Height0.960" (24.384mm)
    Length - Post (Mating)0.270" (6.858mm)