HW-13-12-F-D-710-SM
HW-13-12-F-D-710-SM
Part Number
HW-13-12-F-D-710-SM
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-13-12-F-D-710-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Number of Rows2
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.965" (24.511mm)
    Length - Stack Height0.710" (18.034mm)
    Length - Post (Mating)0.255" (6.477mm)