HW-13-08-F-D-310-SM-A
HW-13-08-F-D-310-SM-A
Part Number
HW-13-08-F-D-310-SM-A
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-13-08-F-D-310-SM-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Number of Rows2
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.465" (11.811mm)
    Length - Stack Height0.310" (7.874mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)