HW-12-11-G-S-600-SM-A
HW-12-11-G-S-600-SM-A
Part Number
HW-12-11-G-S-600-SM-A
Description
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-12-11-G-S-600-SM-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions12
    Length - Overall Pin0.865" (21.971mm)
    Length - Stack Height0.600" (15.240mm)
    Length - Post (Mating)0.265" (6.731mm)