HW-12-10-F-D-599-SM-A
HW-12-10-F-D-599-SM-A
Part Number
HW-12-10-F-D-599-SM-A
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-12-10-F-D-599-SM-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.765" (19.431mm)
    Length - Stack Height0.599" (15.215mm)
    Length - Post (Mating)0.166" (4.216mm)