HW-10-20-F-D-780-SM-A
HW-10-20-F-D-780-SM-A
Part Number
HW-10-20-F-D-780-SM-A
Description
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-10-20-F-D-780-SM-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Number of Rows2
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin1.065" (27.051mm)
    Length - Stack Height0.780" (19.812mm)
    Length - Post (Mating)0.285" (7.239mm)