HW-10-12-L-D-800-SM
HW-10-12-L-D-800-SM
Part Number
HW-10-12-L-D-800-SM
Description
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-10-12-L-D-800-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.965" (24.511mm)
    Length - Stack Height0.800" (20.320mm)
    Length - Post (Mating)0.165" (4.191mm)