HW-10-09-S-D-411-SM-A-TR
HW-10-09-S-D-411-SM-A-TR
Part Number
HW-10-09-S-D-411-SM-A-TR
Description
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-10-09-S-D-411-SM-A-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Number of Positions20
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.411" (10.439mm)
    Length - Post (Mating)0.254" (6.452mm)