HW-07-15-F-D-314-SM-A-TR
HW-07-15-F-D-314-SM-A-TR
Part Number
HW-07-15-F-D-314-SM-A-TR
Description
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-07-15-F-D-314-SM-A-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Number of Rows2
    Number of Positions14
    Length - Overall Pin0.565" (14.351mm)
    Length - Stack Height0.314" (7.976mm)
    Length - Post (Mating)0.251" (6.375mm)