HW-07-09-F-S-335-SM-TR
HW-07-09-F-S-335-SM-TR
Part Number
HW-07-09-F-S-335-SM-TR
Description
CONN HDR 7POS 0.1 STACK SMD GOLD
Data sheet
HW-07-09-F-S-335-SM-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions7
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.335" (8.509mm)
    Length - Post (Mating)0.330" (8.382mm)