HW-05-09-G-D-490-SM-TR
HW-05-09-G-D-490-SM-TR
Part Number
HW-05-09-G-D-490-SM-TR
Description
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-05-09-G-D-490-SM-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Number of Positions10
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.490" (12.446mm)
    Length - Post (Mating)0.175" (4.445mm)