HDWM-25-59-S-D-450
HDWM-25-59-S-D-450
Part Number
HDWM-25-59-S-D-450
Description
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.120" (3.048mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.755" (19.177mm)
    Length - Stack Height0.450" (11.430mm)
    Length - Post (Mating)0.185" (4.699mm)