HDWM-25-57-G-D-410
HDWM-25-57-G-D-410
Part Number
HDWM-25-57-G-D-410
Description
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.120" (3.048mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.650" (16.510mm)
    Length - Stack Height0.410" (10.414mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)