HDWM-15-01-S-S-250-SM
HDWM-15-01-S-S-250-SM
Part Number
HDWM-15-01-S-S-250-SM
Description
CONN HDR 15POS 0.05 STACK SMD
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Number of Rows1
    Number of Positions15
    Length - Overall Pin0.430" (10.922mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.180" (4.572mm)