HDWM-14-53-G-S-265-SM
HDWM-14-53-G-S-265-SM
Part Number
HDWM-14-53-G-S-265-SM
Description
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Number of Rows1
    Number of Positions14
    Length - Overall Pin0.500" (12.700mm)
    Length - Stack Height0.265" (6.731mm)
    Length - Post (Mating)0.235" (5.969mm)