HDWM-12-59-G-S-510-SM
HDWM-12-59-G-S-510-SM
Part Number
HDWM-12-59-G-S-510-SM
Description
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Number of Rows1
    Number of Positions12
    Length - Overall Pin0.975" (24.765mm)
    Length - Stack Height0.510" (12.954mm)
    Length - Post (Mating)0.465" (11.811mm)