FW-50-05-L-D-250-200-A-P-TR
FW-50-05-L-D-250-200-A-P-TR
Part Number
FW-50-05-L-D-250-200-A-P-TR
Description
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-50-05-L-D-250-200-A-P-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions100
    Length - Overall Pin0.450" (11.430mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.200" (5.080mm)