FW-50-05-G-D-425-065-TR
FW-50-05-G-D-425-065-TR
Part Number
FW-50-05-G-D-425-065-TR
Description
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-50-05-G-D-425-065-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions100
    Length - Overall Pin0.490" (12.446mm)
    Length - Stack Height0.425" (10.800mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)