FW-50-05-G-D-340-335-TR
FW-50-05-G-D-340-335-TR
Part Number
FW-50-05-G-D-340-335-TR
Description
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-50-05-G-D-340-335-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions100
    Length - Overall Pin0.675" (17.145mm)
    Length - Stack Height0.340" (8.636mm)
    Length - Post (Mating)0.335" (8.509mm)