FW-50-03-L-D-215-160-P-TR
FW-50-03-L-D-215-160-P-TR
Part Number
FW-50-03-L-D-215-160-P-TR
Description
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-50-03-L-D-215-160-P-TR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions100
    Length - Overall Pin0.375" (9.525mm)
    Length - Stack Height0.215" (5.461mm)
    Length - Post (Mating)0.160" (4.064mm)