FW-40-05-FM-D-405-065
FW-40-05-FM-D-405-065
Part Number
FW-40-05-FM-D-405-065
Description
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-40-05-FM-D-405-065.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions80
    Length - Overall Pin0.470" (11.938mm)
    Length - Stack Height0.405" (10.287mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)