FW-40-05-F-D-534-140
FW-40-05-F-D-534-140
Part Number
FW-40-05-F-D-534-140
Description
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-40-05-F-D-534-140.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions80
    Length - Overall Pin0.674" (17.120mm)
    Length - Stack Height0.534" (13.564mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)