FW-40-05-F-D-473-140
FW-40-05-F-D-473-140
Part Number
FW-40-05-F-D-473-140
Description
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-40-05-F-D-473-140.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions80
    Length - Overall Pin0.613" (15.570mm)
    Length - Stack Height0.473" (12.014mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)