FW-40-05-F-D-450-150-P
FW-40-05-F-D-450-150-P
Part Number
FW-40-05-F-D-450-150-P
Description
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-40-05-F-D-450-150-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions80
    Length - Overall Pin0.600" (15.240mm)
    Length - Stack Height0.450" (11.430mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)