FW-40-05-F-D-445-125
FW-40-05-F-D-445-125
Part Number
FW-40-05-F-D-445-125
Description
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-40-05-F-D-445-125.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions80
    Length - Overall Pin0.570" (14.478mm)
    Length - Stack Height0.445" (11.303mm)
    Length - Post (Mating)0.125" (3.175mm)