FW-40-04-G-D-617-093
FW-40-04-G-D-617-093
Part Number
FW-40-04-G-D-617-093
Description
CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-40-04-G-D-617-093.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Number of Positions80
    Length - Overall Pin0.800" (20.320mm)
    Length - Stack Height0.617" (15.672mm)
    Length - Post (Mating)0.093" (2.362mm)