FW-40-03-F-D-264-075-A
FW-40-03-F-D-264-075-A
Part Number
FW-40-03-F-D-264-075-A
Description
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-40-03-F-D-264-075-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions80
    Length - Overall Pin0.339" (8.611mm)
    Length - Stack Height0.264" (6.706mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)