FW-40-03-F-D-230-130-A
FW-40-03-F-D-230-130-A
Part Number
FW-40-03-F-D-230-130-A
Description
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-40-03-F-D-230-130-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions80
    Length - Overall Pin0.360" (9.144mm)
    Length - Stack Height0.230" (5.842mm)
    Length - Post (Mating)0.130" (3.302mm)