FW-40-03-F-D-215-100
FW-40-03-F-D-215-100
Part Number
FW-40-03-F-D-215-100
Description
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-40-03-F-D-215-100.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions80
    Length - Overall Pin0.315" (8.000mm)
    Length - Stack Height0.215" (5.461mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)