FW-40-03-F-D-215-065-A
FW-40-03-F-D-215-065-A
Part Number
FW-40-03-F-D-215-065-A
Description
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-40-03-F-D-215-065-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions80
    Length - Overall Pin0.280" (7.112mm)
    Length - Stack Height0.215" (5.461mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)