FW-40-03-F-D-200-110-P
FW-40-03-F-D-200-110-P
Part Number
FW-40-03-F-D-200-110-P
Description
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-40-03-F-D-200-110-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions80
    Length - Overall Pin0.310" (7.874mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.110" (2.794mm)