FW-38-04-G-D-230-065
FW-38-04-G-D-230-065
Part Number
FW-38-04-G-D-230-065
Description
CONN HDR 76POS 0.05 STACK T/H
Data sheet
FW-38-04-G-D-230-065.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Number of Positions76
    Length - Overall Pin0.385" (9.779mm)
    Length - Stack Height0.230" (5.842mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)