FW-37-05-L-D-450-065
FW-37-05-L-D-450-065
Part Number
FW-37-05-L-D-450-065
Description
CONN HDR 74POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-37-05-L-D-450-065.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions74
    Length - Overall Pin0.515" (13.081mm)
    Length - Stack Height0.450" (11.430mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)