FW-36-05-L-D-390-140
FW-36-05-L-D-390-140
Part Number
FW-36-05-L-D-390-140
Description
CONN HDR 72POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-36-05-L-D-390-140.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions72
    Length - Overall Pin0.530" (13.462mm)
    Length - Stack Height0.390" (9.906mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)