FW-35-05-L-D-445-157-A
FW-35-05-L-D-445-157-A
Part Number
FW-35-05-L-D-445-157-A
Description
CONN HDR 70POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-35-05-L-D-445-157-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions70
    Length - Overall Pin0.602" (15.291mm)
    Length - Stack Height0.445" (11.303mm)
    Length - Post (Mating)0.157" (3.988mm)