FW-35-05-L-D-345-065-A-P
FW-35-05-L-D-345-065-A-P
Part Number
FW-35-05-L-D-345-065-A-P
Description
CONN HDR 70POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-35-05-L-D-345-065-A-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions70
    Length - Overall Pin0.410" (10.414mm)
    Length - Stack Height0.345" (8.763mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)