FW-35-05-L-D-340-197
FW-35-05-L-D-340-197
Part Number
FW-35-05-L-D-340-197
Description
CONN HDR 70POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-35-05-L-D-340-197.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions70
    Length - Overall Pin0.537" (13.640mm)
    Length - Stack Height0.340" (8.636mm)
    Length - Post (Mating)0.197" (5.004mm)