FW-35-05-L-D-330-100-P
FW-35-05-L-D-330-100-P
Part Number
FW-35-05-L-D-330-100-P
Description
CONN HDR 70POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-35-05-L-D-330-100-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions70
    Length - Overall Pin0.430" (10.922mm)
    Length - Stack Height0.330" (8.382mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)