FW-35-03-L-D-305-065-EP
FW-35-03-L-D-305-065-EP
Part Number
FW-35-03-L-D-305-065-EP
Description
CONN HDR 70POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-35-03-L-D-305-065-EP.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions70
    Length - Overall Pin0.370" (9.400mm)
    Length - Stack Height0.305" (7.747mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)